1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. O Kreş Açıldı

O Kreş Açıldı

O Kreş Açıldı
A+A-

Erciş Belediyesi ilçeye bağlı Alkanat Mahallesi'nde açtığı kreşe Diyarbakır'ın Sur ilçesinde polisin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Helin Şen'in adını verdi.

Kreşin açılışına HDP ve DBP Erciş ilçe örgütü yöneticileri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda yurttaş katıldı.Açılış töreninde konuşan DBP Erciş İlçe Eş başkanı Hatice Yıldız, kreşin barışa vesile olmasını kaydettiği konuşmasını şöyle sürdürdü : '' Bu kreş, çocukların kendi anadiliyle konuşacağı,anadiliyle eğitim göreceği yönünde çok önemli bir adımdır.Kreşin çocuklara hayırlı olmasını ve barışa vesile olmasını diliyoruz.'' 

'Dünyayı kendi anadiliyle tanımayan çocuklar eksik kalır'

Daha sonra konuşan Belediye meclis üyesi Birgül Keser ise, '' Yaşanan çatışmalı süreçte öldürülen küçük bir kız çocuğunun adını verdiğimiz kreşi açmış bulunmaktayız. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Ve kendi anadiliyle eğitim görmeyen, dünyayı anadiliyle tanımayan çocuklar hep eksik kalacak.'' Keser yapılan bu çalışmanın belediye eş başkanları ve tutuklu diğer belediye yöneticilerinin emeği olduğunu belirttikten sonra kreş hakkında bir takım bilgilendirmede bulundu. Keser : '' Şimdilik yirmi öğrenci, ve iki eğitmen var. Eğitim devresi yaz başlarında sona erecek.'' şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra kreşin kurdelesi çocuklar ve kadınlar tarafından kesildi.

5-320.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT