1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. O Katil Zanlısına Ağırlaştırılmış Müebbet!

O Katil Zanlısına Ağırlaştırılmış Müebbet!

O Katil Zanlısına Ağırlaştırılmış Müebbet!
A+A-

Van'ın Erciş ilçesinde 2014 yılında boğazı kesilerek öldürülen 21 yaşındaki Büşra Çiftçi Kızılkaya cinayetiyle ilgili tutuklu bulunan zanlı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi.


Olay, Erciş ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarında 9 Aralık 2014 günü meydana geldi. 3 aylık evli olan Büşra Çiftçi Kızılkaya (21), evinde boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralanmış halde bulundu. Genç kadın, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.


Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, genç kadının eşi Emre Kızılkaya'nın marangozhanesinde işçi olarak çalışan B.F. tutuklandı. Erciş Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ikinci duruşmaya Büşra Çiftçi Kızılkaya'nın avukatları, ailesi ve yakınları katılırken, karar duruşması yaklaşık 1 saat sürdü. Duruşmaya katil zanlısı B.F. ise telekonferans sistemiyle katıldı. Mahkeme başkanının "Söyleyecek bir sözün var mı" sorusuna B.F., "İşlemediğim bir suçtan dolayı 7 aydır hapisteyim, ailem mağdur, her gün tehdit telefonları alıyor. Ben suçsuzum. Mahkemenizden gerçek katilin bulunmasını istiyorum" dedi.


Mahkeme başkanı tarafından verilen 10 dakikalık aradan sonra karar açıklandı. Sanık B.F.'nin TCK 82/1 ve H maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına, pişmanlık göstermediği gerekçesiyle indirim uygulanmamasına, ayrıca evde silahlı yağma işlemi de sabit olduğundan bir üst ceza olarak da 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.


Duruşma sonrası Büşra Çiftçi Kızılkaya'nın babası Dilaver Çiftçi adliye önünde yaptığı açıklamada, "Acımız büyük. Hiç bir zaman da dinmeyecek. Ancak mahkemenin aldığı bu karar bir nebze içimize su serpti" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT