1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. O ilde de operasyonlar tamamlandı

O ilde de operasyonlar tamamlandı

O ilde de operasyonlar tamamlandı
A+A-

Nusaybin'den sonra Şırnak şehir merkezindeki operasyonların da tamamlandığı açıklandı.

Şırnak'ta 14 Martta başlatılan operasyonların dün itibariyle tamamlandığı açıklandı.  

Şırnak merkezde 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" 82. gününde tamamlandı. Kent merkezinde açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası ve kamu düzeninin yeniden tesis edilmesi için 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca yürütülen müşterek operasyon sona erdi.

Operasyonda bugüne kadar 240 barikat kaldırıldı, 39 çukur kapatıldı, yaklaşık 50 ton ağırlığında bin 539 el yapımı patlayıcı imha edildi ve 4 bin 131 ev kontrol edildi. 

Şırnak'taki operasyonda bugüne kadar 10'u asker 9'u polis, 1'i korucu 20 güvenlik görevlisi şehit oldu, 2 vatandaş hayatını kaybetti.

Tuzaklanan patlayıcıların tespiti ve imhası amacıyla güvenlik güçlerince detaylı arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü, bu kapsamda kent merkezinde sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam edeceği belirtildi. Bugün 82. gününe giren Nusaybin'deki operasyonların da sona erdiği açıklanmıştı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT