1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. O Banka için müjdesi verilmişti ve Bankaya BDDK'dan karar..işte Resmi Gazete'nin bugünkü sayılı onayı..

O Banka için müjdesi verilmişti ve Bankaya BDDK'dan karar..işte Resmi Gazete'nin bugünkü sayılı onayı..

O Banka için müjdesi verilmişti ve Bankaya BDDK'dan karar..işte Resmi Gazete'nin bugünkü sayılı onayı..
A+A-

O Banka için müjdesi daha önceden verilmişti ve Bugün BDDK tarafından da onay geldi. Gündemdeki yeni banka için işte resmi gazetedeki sayılı kararı..O Banka için müjdesi verilmişti ve Bankaya BDDK'dan karar..işte Resmi Gazete'nin bugünkü sayılı onayı..

Halk bankası tarafında katılım bankası kurulmasına ilişikin gündemdeki haberlere ilişkin BDDK bugünkü resmi gazetedeki tarih ve sayılı karar ile onay verdi. Müjdesei daha önce verilen banka için bankacılık düzenleme ve denetlem kurulu tarafından onay geldi ..O Banka için müjdesi daha önceden verilmişti ve Bugün BDDK tarafından da onay geldi. Gündemdeki yeni banka için işte resmi gazetedeki sayılı kararı...

Bankacılık Düzlenme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Halk Bankası ve kurucu ortaklarının Türkiye'de 1 milyar Türk Lirası sermayeli katılım bankası kurmasına onay verdi.Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararda; "Kurul Başkanlığı'nın 14/1/2015 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen 14/1/2015 tarih ve 3890421-101.01.01[143-01]-882 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.

Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin (Yönetmelik) 4'üncü maddesi kapsamında alınan bilgi ve belgeler ve söz konusu bilgi ve belgelere yönelik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun (Kanun) 7'nci ve 8'inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6'ncı maddesi ve yönetmeliğin 8'inci maddesinin (7) numaralı fıkrası uyarınca kurucu ortaklar T. Halk Bankası A.Ş., Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Halk Portföy Yönetimi A.Ş., Halk Finansal Kiralama A.Ş., Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş. tarafından Türkiye'de 1 milyar Türk Lirası sermayeli katılım bankası kurulmasına izin verilmesine karar verilmiştir." denildi.

 

halk.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT