1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nusaybin'de polise bombalı saldırı!

Nusaybin'de polise bombalı saldırı!

Nusaybin'de polise bombalı saldırı!
A+A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 polis yaşamını yitirirken, aralarında sivillerin de bulunduğu 35 kişi yaralandı.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile bitişiğindeki lojmanlara bombalı araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.
Saldırıda 2 polis hayatını kaybederken, polis ve lojmanlarda oturan sivillerin de aralarında olduğu 35 kişi yaralandı.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nin İpek Yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ile bitişiğinde bulunan lojmanlara bu sabah saat 06.00 sıralarında bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Saldırıda henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 polis memuru hayatını kaybederken, polisler ve lojmanda oturanların da aralarında bulunduğu 35 kişi yaralandı.

BÖLGEDE ÇATIŞMA ÇIKTI

Şiddetli patlamada emniyet binası ile lojmanda yangın çıktı ve büyük hasar oluşurken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ndeki polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.
Çatışmanın sürdüğü bölgeye Nusaybin ve Mardin’den takviye güvenlik güçleri ile ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgede güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasındaki çatışmalar bir süre devam etti.

BÖLGEYE TAKVİYE GÜVENLİK GÜÇLERİ İLE AMBULANS VE İTFAİYE EKİPLERİ GÖNDERİLDİ

Çatışmanın sürdüğü bölgeye Nusaybin ve Mardin'den takviye güvenlik güçleri ile ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgede güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasındaki çatışmalar bir süre devam etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Nusaybin Bölge Trafik İstasyonu'na saat 05.45 civarında  bombalı araçla saldırı düzenlendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Saldırıda 2 polisimiz şehit olmuştur. İkisi sivil olmak üzere polis ve polis ailelerinden 35 yaralı bulunmaktadır. Hayati tehlikesi olmamak kaydıyla yaralılardan ikisi Mardin Devlet Hastanesinde, ikisi de Kızıltepe Devlet Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Daha hafif yaralı durumda bulunan vatandaşlarımızın tedavileri, Nusaybin Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT