1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulu'nda Kitap Okuma Köşesi Oluşturuldu

Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulu'nda Kitap Okuma Köşesi Oluşturuldu

Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulunda Kitap Okuma Köşesi Oluşturuldu
A+A-

Akbük Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulu bünyesinde öğrencilerin rahat şekilde kitap okumaları için okuma köşesi düzenlendi. Akbük Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulundan öğrencilere kitap sevgisi

Akbük Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulu bünyesinde öğrencilerin rahat şekilde kitap okumaları için okuma köşesi düzenlendi.
Akbük Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulundan öğrencilere kitap sevgisi aşılanması ve okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla okul bünyesinde Okuma köşesi oluşturuldu. Okulun girişindeki büyük alanda gerçekleştirilen Okuma Köşesi yere serilen halılar üzerine serilen büyük minderde öğrenciler rahat şekilde kitap okumaları sağlanıyor.
Çocuklara kitap okuma sevgisini aşılamak için en başta yapılması gereken şeyin rahat bir ortam yaratmak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Emrah Turgut, "Tahta bir iskemle veya sırada kitap okuma alışkanlığını kazandıramazsınız. Kitap okumak rahat bir alan, uygun bir atmosfer gerektirir. Çocuğa bir şeyler vereceksiniz ve ancak ondan sonra bir şeyler bekleyeceksiniz. Biz de bu düşünceden yola çıkarak okulumuza bu koşulları taşıyan bir alan kazandırdık. Güzel bir ortam yaratılması hem bizleri hem öğrencilerimize memnun etti" dedi.
(HÇ-MB-İK)

08.01.2013 16:56:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT