1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nur Pastanesi Personelinden 53 Ünite Kan Bağışı

Nur Pastanesi Personelinden 53 Ünite Kan Bağışı

Nur Pastanesi Personelinden 53 Ünite Kan Bağışı
A+A-

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Nur Pastaneleri imalathanesi personeli kan bağışında bulundu. Korkuteli'ne özel olarak gelen Antalya Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Nur Pastanesi imalathanesinden 5

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Nur Pastaneleri imalathanesi personeli kan bağışında bulundu.
Korkuteli'ne özel olarak gelen Antalya Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Nur Pastanesi imalathanesinden 53 ünite kan bağışı topladı. Antalya Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Doktoru Behçet Çırakkoca, kan bağışının bir insanlık görevi olduğunu, yapılan kan bağışında da insanı bedenen ve ruhen huzurlu yapacağını kaydetti.
Kampanyası dışında özel olarak bu tür işyerlerine de gittiklerini belirten Dr. Çırakkoca, sağlıklı olan herkesin kampanyaya katılması gerektiğini belirti. Dr. Çırakkoca, 1865 yaş arasındaki sağlıklı herkesin kan bağışında bulunabileceğini söyledi.
Kan bağışında kan hücrelerinin yenilendiğini, bunun da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağladığını ifade eden Dr. Çırakkoca, kan verildiği zaman kan yapan organların uyarıldığını ve kan yapmaya sevk edildiğini, kan hücrelerinin yenilendiğini, insanın psikolojik olarak rahatladığını, kendini huzurlu hissettiğini belirtti.
(AD-SK-Y)

11.02.2013 17:44:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT