1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Nükleerin geleceği Hollanda öncesinde İstanbul'da tartışılıyor

Nükleerin geleceği Hollanda öncesinde İstanbul'da tartışılıyor

Nükleerin geleceği Hollanda öncesinde İstanbulda tartışılıyor
A+A-

İSTANBUL - Hollanda'da 2014 yılında yapılacak 3. Nükleer Güvenlik Zirvesi öncesine hazırlık amacı taşıyan toplantı, İstanbul'da başladı. Toplantıya, 50'den fazla ülkenin temsilcisi katılıyor.İl

İSTANBUL - Hollanda'da 2014 yılında yapılacak 3. Nükleer Güvenlik Zirvesi öncesine hazırlık amacı taşıyan toplantı, İstanbul'da başladı. Toplantıya, 50'den fazla ülkenin temsilcisi katılıyor.

İlki 12 - 13 Nisan 2010'da Washington'da, ikincisi 26 - 27 Mart'ta Seul'de düzenlenen Nükleer Güvenlik Zirvesi'nin üçüncüsü 2014 yılında Hollanda'da yapılacak. Bu toplantı öncesinde çalışmaları gözden geçirmek ve hazırlık amaçlı zirve toplantısı Conrad Otel'de başladı. Yarın da devam edecek toplantıya 50'den fazla ülke ve uluslararası örgütün yaklaşık 150 temsilcisi katılıyor.

Toplantıda Seul Zirvesi'nden bu yana meydana gelen gelişmelerin masaya yatırılacağı ayrıca sonraki zirveye kadar yaklaşık 1 yıllık süre zarfında atılacak somut adımlar ve uluslararası işbirliği imkanlarının gözden geçirileceği belirtildi.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT