1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nuda Kültür Merkezine baskın!

Nuda Kültür Merkezine baskın!

Nuda Kültür Merkezine baskın!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nuda Kültür Merkezine polislerce baskın yapıldı. Yapılan baskında öğrencilerin derslerde kullandıkları müzik aletlerinin çoğu parçalanarak kullanılmaz hale getirildi.

Van Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Nuda Kültür Merkezine polisler tarafından herhangi bir gerekçe gösterilmeden baskın yapılarak burada öğrenci derslerinde kullanılan birçok malzeme kırılarak kullanılmaz hale getirildi. Polisler tarafından Nuda Kültür Merkezinin kapıları kırılarak burada bulunan tüm odalarda aramalar yapıldı.

Yapılan aramalar sonucunda hiç bir şey bulamayan polisler odalarda bulanan erbane, davul, tablo gibi birçok malzemeyi kırarken içeride bulanan tüm eşyalarda dağıttı. Saatlerce yapılan aramaların ardından herhangi bir şey bulamayan polisler ders odalarında bulunan bazı kitap, resim tablolarına el koyarak ayrıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri hukuksuz bir şekilde baskın yapılan kültür merkezine ve arama sırasında  kapıları kırılarak içerisinde bulunan malzemelere zarar veren polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak. 

1-180.jpg2-216.jpg3-461.jpg4-393.jpg5-308.jpg6-165.jpg7-087.jpg8-071.jpg9-044.jpg10-027.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT