1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Not İçin Öğretmenini Bıçakladı

Not İçin Öğretmenini Bıçakladı

Not İçin Öğretmenini Bıçakladı
A+A-

Eskişehir'de bir öğrenci, not yüzünden tartıştığı öğretmenini bıçakladı. Olay Odunpazarı ilçesindeki Yunus Emre Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana geldi. Okulda tesisat öğretmeni olarak g

Eskişehir'de bir öğrenci, not yüzünden tartıştığı öğretmenini bıçakladı.
Olay Odunpazarı ilçesindeki Yunus Emre Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana geldi. Okulda tesisat öğretmeni olarak görev yapan İlhami Ö'nün, koridor nöbetindeyken, daha evvel not yüzünden tartıştığı öğrencisi V.T. yanına geldi. Öğrenci ile öğretmen tartışmaya başladı. VT. yanında taşıdığı bıçağı çıkararak öğretmen İlhami Ö.'yü bacağından yaraladı. İlhami Ö. yere düşerken, V.T. ise kaçtı. İlhami Ö., meslektaşları tarafından çağırılan 112 ambulansıyla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. İlhami Ö.'nün durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis ekipleri V.T.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu olay üzerine Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı bir açıklama yaptı. Şanlı, "Eğitim emekçilerinin, öğretmenlerin ve yöneticilerin söz sahibi olabileceği eğitim kurumları olmadığı müddetçe bu şiddet olaylarının artacağını biliyoruz. Bugün İlhami arkadaşımıza yapılan saldırının son olmasını diliyoruz. Bu olayı kınıyor ve hiçbir ayrım yapmaksızın bütün eğitimciler ile birlikte olacağımızı tekrarlıyoruz" diye konuştu.
(FS-MŞ-Y)

08.01.2013 15:33:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT