1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Nokıa Mobil Piyasasına Veda mı Ediyor ? Bir Devir Kapanıyor !

Nokıa Mobil Piyasasına Veda mı Ediyor ? Bir Devir Kapanıyor !

Nokıa Mobil Piyasasına Veda mı Ediyor ? Bir Devir Kapanıyor !
A+A-

Microsoft'un satın aldığı ve akıllı telefon segmentinde bulunan ürünlerden adı silinmeye başlayan bir zamanların devi Nokia, CEO'su Rajeev Suri'nin açıklamalarına göre artık akıllı telefon çalışmalarına son veriyor ve akıllı telefon piyasasından çekiliyor

Finlandiya'lı telekomünikasyon devi Nokia Microsoft tarafından satın alındıktan sonra baştan sona yenilenmeye gitti. Microsoft ile birlikte bir devri kapatan Nokia akıllı telefon çarşısında artık Nokia markası adı altında telefon üretmeyecek ve satmayacak. Ayrıca Microsoft'un tercihi ile sadece Lumia adı altında ürünler ile karşılaşacağız.

 

nokia-rajeev-suri.png


Nokia'nın yeni CEO'su Rajeev Suri;  yapmış olduğu açıklamaya göre Finlandiya kökenli şirketlerin telefon pazarına tam anlamıyla veda ettiğini açıkladı. Bunu yanı sıra Suri, artık müşteri ile akıllı telefon segmenti üzerinde direkt olarak bir ilişki kurmayacaklarını ve Nokia hayranlarının Lumia gibi akıllılara yönelmek zorunda olduğunu ekledi.


Nokia adının farklı projeler ile yaşatılmaya çalışılacağını belirten CEO, bir şekilde müşteri ile bir araya gelebileceklerini de sözlerine ekledi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT