1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nişanlı Gençlere Evlilik Öncesi Eğitim Semineri

Nişanlı Gençlere Evlilik Öncesi Eğitim Semineri

Nişanlı Gençlere Evlilik Öncesi Eğitim Semineri
A+A-

Balıkesir'de yeni evlenecek olan nişanlı çiftler evlilik öncesi eğitim seminerlerine tabi tutuluyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan evlilik öncesi eğitim seminerleri Balı

Balıkesir'de yeni evlenecek olan nişanlı çiftler evlilik öncesi eğitim seminerlerine tabi tutuluyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan evlilik öncesi eğitim seminerleri Balıkesir'de de uygulamaya geçirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Belediler Birliği tarafından imzalanan protokol gereği uygulamaya konulan eğitimlerin ilki Balıkesir Üniversitesi Konferans salonunda başladı. Eğitim toplantısına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü H. Ömer Yalım, BAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kazım Biber ve toplam 30 nişanlı çift katıldı. Seminerin başında bir konuşma yapan Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Ömer Yalım, evliliğin insan hayatında en önemli hayat evresi olduğunu vurguladı. Yalım, "Bu döneme ait görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olmak, farkında olmak mutlu bir evlilik için olmazsa olmaz şartlardan biridir. Bu nedenle evlenen bireyler evliliğin kendilerine yüklediği görev ve sorumlulukları bilmelidir. İşte bu eğitimlerle, evlenecek bireylere evliliğin kendilerine yükledikleri sorumlulukları ve mutlu bir evlilikte bireylere düşen rol paylaşımlarını hatırlatmayı amaçlamaktayız" dedi.
Aile Danışma Merkezi Müdürü Psikolog Cemile Çakı, "Evlilik öncesi eğitim" adlı sunumunu gerçekleştirdi. Evliliğin kadın-erkek herkese sorumluklar yüklediğini belirten Çakı, "Evlenecek bireyler reel manada evliliklerini ve evlilikteki rol paylaşımını konuşmalı ve planlamalıdır. Evlilik ve ona ait süreçleri konuşmadığımız ve planlamadığımız zaman arzu edilmeyen sıkıntılar ve aile dramları yaşanmaktadır. Bu da toplumsal değerlerin sarsılmasına ve aşınmasına sebep olmaktadır" diye konuştu.
Seminer soru cevap faslı ile birlikte sona erdi.
(YU)

14.12.2012 18:25:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT