1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nilüferli Çocuklar Bembeyaz Gülümsüyor

Nilüferli Çocuklar Bembeyaz Gülümsüyor

Nilüferli Çocuklar Bembeyaz Gülümsüyor
A+A-

Nilüfer Belediyesi önderliğinde yürütülen 'Bembeyaz Gülümse Nilüfer' projesi kapsamında Gümüştepe İlköğretim Okulu öğrencilerine uygulamalı diş fırçalama eğitimi ve diş sağlığı hakkında bilgiler veril

Nilüfer Belediyesi önderliğinde yürütülen 'Bembeyaz Gülümse Nilüfer' projesi kapsamında Gümüştepe İlköğretim Okulu öğrencilerine uygulamalı diş fırçalama eğitimi ve diş sağlığı hakkında bilgiler verildi.
Nilüfer Belediyesi başta olmak üzere Diş Hekimleri Odası ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle ilçede 53 okulda 17 bin öğrenciye diş macunu ve diş fırçası dağıtılıyor. Dağıtımın son durağı Gümüştepe İlköğretim Okulu oldu. Diş Hekimi Dr. Metin Bozkurt, öğrencilere diş sağlığı ve diş fırçalama teknikleri hakkında bilgi verdi. Günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerektiğine değinen Bozkurt, 3 ayda bir diş fırçasının da değiştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Maket üzerinde uygulamalı olarak diş fırçalamayı da gösteren Bozkurt, eğitime katılan Başkan Mustafa Bozbey'in dişlerini de öğrencilerin önünde kontrol etti. Yapılan muayenede dişlerinin sağlıklı olduğu görülen Başkan Mustafa Bozbey, çocuklara dişlerini düzenli fırçalamalarını öğütledi.
Eğitimin sonunda Başkan Bozbey ve Dr. Metin Bozkurt, çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye etti.
(MŞ)

24.01.2013 15:06:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT