1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nilüfer'de Afet Bilgi Sistemi Tamamlandı

Nilüfer'de Afet Bilgi Sistemi Tamamlandı

Nilüferde Afet Bilgi Sistemi Tamamlandı
A+A-

Nilüfer Belediyesi afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında önemli bir yeniliğe imza attı. Belediye ve yerli yazılım firması Netcad iş birliğiyle hazırlanan Nilüfer İlçesi 'Afet Bilgi Sistemi' (ABİS),

Nilüfer Belediyesi afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında önemli bir yeniliğe imza attı. Belediye ve yerli yazılım firması Netcad iş birliğiyle hazırlanan Nilüfer İlçesi 'Afet Bilgi Sistemi' (ABİS), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın desteği ile tamamlandı.
Sistemle afet öncesi gerekli bilgiler harita üzerinden vatandaşın bilgisine sunuluyor. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2012 yılı 'Doğrudan Faaliyet Desteği' kapsamında desteklenen "Nilüfer Afet Bilgi Sisteminin Oluşturulması" projesinin sözleşmesi 15 Ekim 2012 tarihinde imzalanmıştı.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Nilüfer Afet Bilgi Sistemi'nde, afet sonrası toplanma alanları, geçici iskan/çadır alanları, öncelikli yollar, alternatif yollar, sivil tahliye yolları, sahra hastanesi kurulacak alanlar, hastaneler, eczaneler, ecza depoları, trafik kontrol noktaları, afet istasyonlarının yerleri "akıllı harita" üzerinde belirlendi. İleri dağıtım ve lojistik destek noktaları, su istasyonları, fırınlar, soğuk hava depoları, kamu kurumları, belediye hizmet binaları, muhtarlıklar, polis noktaları, su vanaları, yangın hidratları, ilkyardım koordine merkezleri, hastaneler, ambulans bekleme noktaları, yaralı toplama merkezleri gibi tüm hayati bilgiler de haritada yer aldı. Böylece adres bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilecek ve gerekirse raporlanabilecek bir şekilde yazılım oluşturuldu" diye konuştu.
(MŞ)

28.01.2013 12:03:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT