1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nilüfer Kütüphane Türkiye'ye Örnek Oluyor

Nilüfer Kütüphane Türkiye'ye Örnek Oluyor

Nilüfer Kütüphane Türkiyeye Örnek Oluyor
A+A-

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kütüphane Koordinatörü Zeynep Terzioğlu'nu 2007 yılından bu yana belediye çatısı altında yürüttüğü başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirdi. Nilüfer'de

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kütüphane Koordinatörü Zeynep Terzioğlu'nu 2007 yılından bu yana belediye çatısı altında yürüttüğü başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirdi.
Nilüfer'de özellikle son dönemde yoğunluğu artan kitap okuma kampanyaları, yazar söyleşileri ve atölye çalışmaları ile çocuklar ve geniş okur kitleleri için kütüphaneleri yeniden bir buluşma, paylaşma ve sosyalleşme alanı haline getiren Nilüfer Kütüphane, çalışmalarını Zeynep Terzioğlu koordinatörlüğünde sürdürüyor. Yerel yönetimlerin de kütüphanecilik alanında başarılı olabileceğini göstererek Türkiye'ye örnek olan Nilüfer Kütüphane, farklı mekanlarda oluşturduğu dört kütüphane ile sadece kültür-sanat çevrelerinin değil, eğitim dünyası ve sivil toplum örgütlerinin de takdirini kazanıyor.
Kütüphane Koordinatörü Zeynep Terzioğlu Başkan Bozbey tarafından plaketle ödüllendirildi. Nilüfer Belediyesi'nin kütüphaneciliğe verdiği önem sayesinde Nilüfer Kütüphane'nin hızla geliştiğini ifade eden Terzioğlu "Hedefimiz sadece raflar dolusu kitaplar ve dört duvarla çevreli mekanlar yapmak değil, kütüphaneleri buluşma mekanları, düşüncelerin paylaşıldığı sosyalleşme mekanları oluşturmak" dedi.
(MŞ)

11.02.2013 18:35:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT