1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nilüfer Kar Ekibi İş Başında

Nilüfer Kar Ekibi İş Başında

Nilüfer Kar Ekibi İş Başında
A+A-

Bursa'yı etkisi altına alan kar yağışı ile birlikte harekete geçen Nilüfer Belediyesi kar ekipleri, olumsuz hava şartlarına hazırlıksız yakalanmadı. Meteoroloji yetkililerinin uyarısını dikkate ala

Bursa'yı etkisi altına alan kar yağışı ile birlikte harekete geçen Nilüfer Belediyesi kar ekipleri, olumsuz hava şartlarına hazırlıksız yakalanmadı.
Meteoroloji yetkililerinin uyarısını dikkate alarak kar yağışına karşı hazırlıklarını yaparak kar ekiplerini oluşturan Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, karın düştüğü ilk andan itibaren Nilüfer'de kritik noktalar başta olmak üzere ana arterlerde tuzlama yapmaya başladı.
3 vardiya sistemiyle 6 ekip oluşturarak 24 saat yol temizleme ve tuzlama çalışması yapan Nilüfer Belediyesi, ana yolların yanı sıra eğimli bölgelerde, kaza riski görülen yokuşlarda tuzlama çalışmalarına öncelik veriyor.
Kış dönemi için 450 ton tuz stoklayan ve bu yıl takviye ettiği araç filosuyla şehir merkezindeki tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Nilüfer Belediyesi, ayrıca Akçalar, Görükle, Hasanağa ve Kayapa bölgelerinde de birer ekiple tuzlama çalışmaları yapıyor.
(MŞ)

07.01.2013 15:39:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT