1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nilüfer Belediyesi'nden Çocuklara Gitar

Nilüfer Belediyesi'nden Çocuklara Gitar

Nilüfer Belediyesinden Çocuklara Gitar
A+A-

Nilüfer Belediyesi 100 öğrenciye gitar dağıttı. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen "Nilüfer'in Çocukları Sanatla Büyüyor" projesiyle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuk

Nilüfer Belediyesi 100 öğrenciye gitar dağıttı.
Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen "Nilüfer'in Çocukları Sanatla Büyüyor" projesiyle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların sanatla buluşması hedefleniyor. Geçen yıl temmuz ayında başlayan projede Gölyazı, Akçalar, Eşref Ergin, Hasanağa, Gökçeköy, Büyükbalıklı, Ahmet Muharrem ilköğretim okullarında 1. dönemde 304 öğrenci sanatla buluştu.
Yıl sonuna kadar bin çocuğa ulaşılması hedeflenen proje kapsamında, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya'nın da katıldığı törenle 100 çocuğa gitar dağıtıldı. Konak Kültürevi'nde düzenlenen törende konuşan Başkan Mustafa Bozbey, "Nilüfer Belediyesi'nin öncelikleri arasında güçlü bir gelecek için çocukların, gençlerin eğitimi ön sıralarda yer alıyor. Her zaman bahsettiğim gibi her çocuğun mutlaka bir spor dalıyla uğraşması ve bir enstrüman çalması gerekir. Bunu ilgili bakanlık yavaş yavaş uygulamaya koyacak. Maksadımız sanatçı yetiştirmek değil, geleceğimizi kaliteli ve donanımlı yetiştirmek. Bunu başarabilirsek daha huzurlu ve başarılı bir ülke olabiliriz" dedi.
(MŞ)

19.02.2013 15:52:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT