1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nihat Kahraman Resimleriyle Çsm'de

Nihat Kahraman Resimleriyle Çsm'de

Nihat Kahraman Resimleriyle Çsmde
A+A-

Mülkiyeliler Birliği'nin 40. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Nihat Kahrama'ınn resim sergisi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde (ÇSM) sanatseverlerle buluştu. Resimlerinde ret

Mülkiyeliler Birliği'nin 40. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Nihat Kahrama'ınn resim sergisi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde (ÇSM) sanatseverlerle buluştu.
Resimlerinde retrospektif yöntemini, yani yeni ile eskiyi bir arada tutarak yağlı boya kullanan Kahraman, 43 yılın şahitliğinde insani değerleri, insanın doğa ve evrensellik arasında kurduğu barış özlemini eserlerinde dile getiriyor. Türkiye ve dünyada birçok resim sergisine katılan Kahraman'ın ÇSM'de açtığı sergiye Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Sevilay Çelenk ve sanatçının dostları katıldı. Resim yapmayı bir yaşam biçimi, sanat aracı olarak gördüğünü ifade eden Kahraman, halen Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nde baş dekoratör olarak görev yaparken, 1993'ten bu yana da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde duvar resmi dersi ile öğrencilerine bilgilerini aktarıyor. Ankara'da yaşayan ve bir resim atölyesi bulunan, 1960 yılından bu yana resim yapan Kahraman'ın sergisi 24 Şubat'a kadar ÇSM'de görülebilecek.
(DY-CC-Y)

16.02.2013 13:26:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT