1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Niğde'ye Çinliler'den Sonra Araplar Da İlgi Gösteriyor

Niğde'ye Çinliler'den Sonra Araplar Da İlgi Gösteriyor

Niğdeye Çinlilerden Sonra Araplar Da İlgi Gösteriyor
A+A-

Geçtiğimiz günlerde Türkiye gündemine oturan, Niğde'nin Bor İlçesine Çinli yatırımcıların Endüstri Parkı kurma projeleri devam ederken, bu sefer de Arap yatırımcılar, yatırım yapmak için Bor'a geldile

Geçtiğimiz günlerde Türkiye gündemine oturan, Niğde'nin Bor İlçesine Çinli yatırımcıların Endüstri Parkı kurma projeleri devam ederken, bu sefer de Arap yatırımcılar, yatırım yapmak için Bor'a geldiler.
Bor OSB'ye tarım ilaçları üzerine Astranova firmasıyla büyük bir yatırım yapmayı planlayan Suudi Arabistanlı Astra Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali M.Al-Mezrawi, AK Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Başkanı Ahmet Özmen, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, İl Genel Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit ve il genel meclis üyeleriyle yemekte bir araya geldi.
Arap firmasının yatırımlarının masaya yatırıldığı toplantıda yakında planlanan yeni yatırımlar ve projeler de görüşüldü. Suudi firması gördükleri ilgi ve destekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Astra Holding olarak Bor ilçesinde Ziraii ilaç fabrikasının bir ikincisini daha faaliyete geçirmek için ve yeni yatırımları gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını belirten Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali M.Al-Mezrawi, şirketlerinin merkezini de Bor'a aldıklarını, gübre fabrikası ve kolimer fabrikası kurmayı düşündüklerini belirtti.
Bor Karma OSB'nin her geçen gün büyüdüğünü ve ciddi yatırımlara ev sahipliği yapmaya başladığını belirten Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, "Suudi Arabistan'ın ilk 10 şirketi arasında olan Astra Holding, Bor OSB'ye 100 kişinin istihdam edildiği tarım ilaçları fabrikası kurdu. Astra Holding 2013 yılında Türkiye'ye planladıkları yatırımları Bor'da gerçekleştirmek istiyor. Bizler de yatırımcılara elimizden gelen desteği veriyoruz. Niğde'ye, ilçemiz Bor'a yatırım yaparak potansiyeli yüksek Niğde ekonomisine katılan ve katkı sağlayanlara teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
(YE-ZB-Y)

01.02.2013 14:27:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT