1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nevşehirli Ve Niğdeli Patates Üreticilerinden Protesto
Nevşehirli Ve Niğdeli Patates Üreticilerinden Protesto

Nevşehirli Ve Niğdeli Patates Üreticilerinden Protesto

Nevşehir ve Niğde'de büyük emek sarf ederek 1 kilosunu 40 kuruşa mal ettikleri patatesi 10 kuruştan satamadıklarını belirten üreticiler protesto gösterisi yaptı. Patates fiyatlarının düşük olması ned

A+A-
Nevşehir ve Niğde'de büyük emek sarf ederek 1 kilosunu 40 kuruşa mal ettikleri patatesi 10 kuruştan satamadıklarını belirten üreticiler protesto gösterisi yaptı.
Patates fiyatlarının düşük olması nedeniyle binlerce ton patateslerinin depolarında çürümeye terk edildiğini belirten bir grup Nevşehirli ve Niğdeli patates üreticisi, Nevşehir'de protesto gösterisi yaptı.
Yaklaşık 50 üreticinin katıldığı eylemde Nevşehirli ve Niğdeli üreticiler adına konuşan patates üreticisi Refik Öztürk, tarlalarında büyük zahmetlerde 40 kuruşa mal ettikleri 1 kilogram patatesi 10 kuruşa satamadıklarını belirterek üreticilerin borçları yüzünden zor günler geçirdiklerini kaydetti.
Banka, MEDAŞ ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı tarlalarının, traktörlerinin ve hayvanlarının icra yoluyla ellerinden alındığını ifade eden Öztürk, destek beklediklerini vurguladı.
Sorunlarına kısa sürede bir çözüm bulunamaması durumunda ay sonunda traktörler ile Ankara'ya gideceklerini ve beraberlerinde götürecekleri patatesleri Kızılay Meydanı'na dökeceklerini ifade eden çiftçiler, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
(MÖZ-AÖ-GS-Y)

18.01.2013 15:22:36 TSI

HABERE YORUM KAT