1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nevşehirli Atletler Eyof Ve Dünya Gençler Şampiyonasına Hazırlanıyor

Nevşehirli Atletler Eyof Ve Dünya Gençler Şampiyonasına Hazırlanıyor

Nevşehirli Atletler Eyof Ve Dünya Gençler Şampiyonasına Hazırlanıyor
A+A-

Dünya Atletizm Gençler Şampiyonası ve Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na (EYOF) hazırlanan Nevşehirli atletler kampa girdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Resül Köstekçi

Dünya Atletizm Gençler Şampiyonası ve Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na (EYOF) hazırlanan Nevşehirli atletler kampa girdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Resül Köstekçi yaptığı açıklamada Nevşehirli atletler Oğuzhan Benli, Erdem Öz, Furkan Güvercinli ve Edip Erçin'in EYOF'a Turgay Bayram, Samet Yıldız, Mücahit Mutlu ve Abdullah Yiğit'in ise Dünya Atletizm Gençler Şampiyonası'na hazırlandığını belirterek sporcuların 25 Ocak tarihinden bu yana Kapadokya Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nde kampta bulunduklarını söyledi. Günde çift antrenman yaparak yarışlara hazırlanan sporcuların oldukça hırslı olduklarını belirten Köstekçi: "EYOF'a hazırlanan sporcularımızdan Oğuzhan Benli İstanbul'da yapılan yarışmada 400 metreyi 54 saniyede koşarak Türkiye ikincisi oldu. Sporcumuz bunu geliştirip koşu süresinin 50 veya 49 saniyeye düşürdüğünde EYOF'ta madalya alma şansına sahip olacak. Dünya Gençler Şampiyonası'na ise milli sporcularımızdan Turgay Bayram hazırlanıyor. Bu sene yine atletizm geliştirme yarışmaları var. Hedefimiz hem Dünya Şampiyonası'ndan hem de EYOF'tan madalya kazanabilmek" dedi.
Nevşehir'in son yıllarda atletimde elde ettiği başarıların artarak devam edebilmesi için alt yapı çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayan Köstekçi, bu konuda da ciddi çalışmalar yapıldığını kaydetti. Köstekçi: Bir ilin atletizmdeki başarılarının devam edebilmesi için alt yapıdaki sporcuların olması gerekmektedir. Alt yapıdan sporcu yetiştirebilmek için antrenör arkadaşımız İsa Demir ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde bir proje hazırlayıp hayata geçirdik. 2001 ve 2002 doğumlu çocuklarımızla yarışmalara hazırlanıp inşallah onlar da ağabeyleri gibi madalyalar alıp milli takıma girmek için mücadele edeceklerdir. Kamplar başarıların elde edilebilmesi için çok önemlidir. Kamplarda düzenli beslenme, düzenli dinlenme 24 saat hoca gözetiminde olup antrenman yapmaları başarıya daha hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Bize bu imkanı veren İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer'e hem kendi hem de sporcularım adına teşekkür ederim." diye konuştu. (MÖZ-ZB-Y)

04.02.2013 14:50:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT