1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nevşehir'deki Okullarda Süt Dağıtımına 15 Şubat Cuma Günü Başlanacak Mert Özpamuk Nevşehir

Nevşehir'deki Okullarda Süt Dağıtımına 15 Şubat Cuma Günü Başlanacak Mert Özpamuk Nevşehir

Nevşehirdeki Okullarda Süt Dağıtımına 15 Şubat Cuma Günü Başlanacak  Mert Özpamuk    Nevşehir
A+A-

Nevşehir'deki okullarda süt dağıtımına 15 Şubat Cuma günü başlanılacağı bildirildi. Konuyla ilgili olarak Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, bu yıl ilk defa özel okulların da okul sütü dağıt

Nevşehir'deki okullarda süt dağıtımına 15 Şubat Cuma günü başlanılacağı bildirildi.
Konuyla ilgili olarak Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, bu yıl ilk defa özel okulların da okul sütü dağıtım programına alındığı ve bu kapsamda Nevşehir'de bulunan 138 ilkokulun bu programdan faydalanacağı belirtildi. Bu okulların ana sınıfları ile 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında bulunan 22 bin 643 öğrencinin dağıtım programı kapsamında olduğunu açıklanırken Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi'nin de hazırlanarak tüm okullara gönderildiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldığı kaydedildi.
Açıklamada, "Her öğrenci için hazırlanan "Veli İzin Formu" ile, bu programdan faydalanmak istemeyen öğrenci velilerinin durumu belirlenmiştir.Daha önceden açıklandığı üzere Okul Sütü Dağıtım Programı 15 Şubat Cuma günü başlayacak. Bu tarihten itibaren haftanın üç günü (Pazartesi, Çarşamba ve Cuma) dağıtım yapılacak. Dağıtım kapsamında İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gelen sütlerin her partisinden numune alınacak ve gerektiğinde analiz yaptırılacaktır. Ayrıca Okul Sütü Kabul Komisyonlarınca teslim alınan sütlerden 5 adet açılmamış paket numune alınacaktır. Bu sütler 72 saat muhafaza edilecek, analiz yapılması gerekmeyen durumlarda tekrar dağıtım programına dahil edilecektir" denildi.
(MÖZ-ZB-Y)

11.02.2013 13:55:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT