1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nevşehir E-tipi Kapalı Cezaevinde Konferans

Nevşehir E-tipi Kapalı Cezaevinde Konferans

Nevşehir E-tipi Kapalı Cezaevinde Konferans
A+A-

Nevşehir İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde konferans verdi. Tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yapılan dini içerikli ko

Nevşehir İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde konferans verdi.
Tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yapılan dini içerikli konferansta Müftü Yardımcısı Nazım Haksever "İnsan ve Değeri" konulu bir konuşma yaptı. Konferansa Cezaevi 1. Müdürü Hamit Karslıoğlu, müdür yardımcıları, Cezaevi Vaizi Latif Adsan, infaz koruma memurları, eğitim birimlerindeki öğretmenler ve mahkamlar katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Müftü Yardımcısı Nazım Haksever: "Allah'u Teala en değerli, en mükemmel ve üstün özellikle yarattığı insanın dünya hayatında önüne ışık olsun diye kıyamete kadar geçerli olacak kitabı Kur'an-ı Kerimi göndermiştir. Kur'an'ın dünya hayatında insanın can emniyetini, mal emniyetini, nesil emniyetini din emniyetini ve nefis emniyetini sağlama hedefi vardır. Bu beş emniyetten biri yerine gelmemiş olsa insan rahatsız olur. İnsanın bu rahat hayatı sağlandıktan sonra imtihana tabi tutulmaktadır. Bu imtihanın sonunda ya cennet ya da cehennemdir. İnsanın hayatı devam ettiği sürece yaptığı yanlışlıklardan, hatalardan, günahlardan ümitsizliğe kapılmasına Kur'an müsaade etmez. Hayat devam ettikçe günahları sildirme, hataları bağışlama imkânının olduğunu daima hatırlatır" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

10.01.2013 15:57:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT