1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Neü Rektörü Prof. Dr. Kılıç'ın Gazeteciler Günü Mesajı Mert Özpamuk Nevşehir

Neü Rektörü Prof. Dr. Kılıç'ın Gazeteciler Günü Mesajı Mert Özpamuk Nevşehir

Neü Rektörü Prof. Dr. Kılıçın Gazeteciler Günü Mesajı  Mert Özpamuk    Nevşehir
A+A-

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, demokrasinin gelişip güçlenmesi noktasında son derece önemli bir yere sahip olan ifade özgürlüğünün hayata geçirilmesinin, basının çalışma şa

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, demokrasinin gelişip güçlenmesi noktasında son derece önemli bir yere sahip olan ifade özgürlüğünün hayata geçirilmesinin, basının çalışma şartlarının iyileştirilmesine bağlı olduğunu söyledi.
Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, doğru haber verme, özel hayata saygı, tarafsız yayın yapma, kamunun ve bireylerin hakkını gözetme gibi basın meslek ilkelerine bağlılığın, özgürlüğün bir açıdan değil birbirini etkileyen çok yönlü yapısına riayet etmekle mümkün olduğunu belirterek bu noktada iyi işleyen basının, çağdaş demokrasi yolunda ifade hürriyetinin zemini halini aldığını kaydetti. Kılıç: "Üstlendikleri görev itibariyle çok mühim bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarının çalışma koşullarının çağın gerektirdiği düzeyde iyileştirilmesi son derece hayati önemi haizdir. Bu nedenle 52 yıl önce yürürlüğe giren basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasa, önemli bir kilometre taşıdır. Bu itibarla tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor; çok hızlı bir gelişimin yaşandığı günümüzde basının çalışma koşullarının çağın gereklerine uygun bir şekilde iyileştirilmesini diliyorum" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

09.01.2013 16:55:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT