1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nemrut Dağı Kayak Severlerin Akınına Uğradı

Nemrut Dağı Kayak Severlerin Akınına Uğradı

Nemrut Dağı Kayak Severlerin Akınına Uğradı
A+A-

Bitlis'teki Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Nemrut Kayak Tesisleri, adeta kayak severlerin akınına uğradı. Yaklaşık üç gün etkili olan kar yağışından sonra güzel ve güneşli hafta sonunu fırsat bile

Bitlis'teki Nemrut Dağı eteklerinde bulunan Nemrut Kayak Tesisleri, adeta kayak severlerin akınına uğradı.
Yaklaşık üç gün etkili olan kar yağışından sonra güzel ve güneşli hafta sonunu fırsat bilen yöre halkı, soluğu Nemrut Kayak Tesisleri'nde aldı. Tatvan ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Nemrut Kayak Tesisleri, kış sezonu boyunca yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı olduğu gibi kayak severlerin de vazgeçilmezleri haline gelmiş durumdadır. Soğuk ve şiddetli kar yağışının ardından güneşin kendisini gösterdiği ilk gün itibarıyla kayak tesisi insan akınına uğradı. Hafta sonunu Nemrut Dağı'nın zirvelerinde değerlendirmeyi planlayan vatandaşların bir kısmı kayak yapmayı tercih ederken, ailesiyle tesislere giden vatandaşlar da gönüllerince karda oynayarak eğlendi hem de kar üzerinde piknik yaptı.
Kış ayları boyunca neredeyse her hafta sonunu kayak yaparak değerlendirdiğini belirten Hakim Taşdemir, kayak yapmaya elverişli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Taşdemir, "Arkadaşlarla birlikte kış ayları boyunca hemen hemen her hafta sonu kayak yaparak değerlendiriyoruz. Bitlis ve ilçeleri son iki yıldır yoğun kar yağışından çok etkilendi. Ama şu an hava çok güzel. Bu güzel ve güneşli havanın hafta sonuna denk gelmesi bölge halkı ile yerli ve yabancı turistler için kaçınılmaz bir fırsat oldu. Sabah saatleri itibarıyla insanlar buraya akın etti. Pist çok güzel ve yollar açık durumdadır. Kar da kayak yapmak için çok elverişli. Görüldüğü gibi insanlar bunu fırsat bilip güzel günün tadını çıkartmaya çalışıyor" dedi.
(HO-MSA-Y)

04.02.2013 13:40:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT