1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Necdet Takva 'Vergi ve SGK için mücadele ediyoruz'

Necdet Takva 'Vergi ve SGK için mücadele ediyoruz'

Necdet Takva Vergi ve SGK için mücadele ediyoruz
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası sektör değerlendirme toplantılarının 11. Si Otomotiv Sektörü ile yapıldı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası sektör değerlendirme toplantılarının 11. Si Otomotiv Sektörü ile yapıldı. Sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda Van TSO Başkanı Necdet Takva, Vergi ve SGK ödemelerinin terkin edilmesi için verdikleri mücadeleyi anlattı.

Van TSO Başkanı Necdet Takva, yaşanılan depremlerden sonra Van’ın borçlanan bir kent olduğunu belirterek “KOSGEB Ödemeleri, TOKİ ödemeleri Van ekonomisi bir çıkmaza girmiştir. Vergi deki Mucbir Sebep Hali’nin sona erdirilmesi ile burada da başlayacak ödemelerle kentte çok büyük bir ekonomik kriz yaşanacaktır. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu ekonomik çıkmazdan kurtulmak için bakanlarla görüşmeler yaptık. En detaylı şekilde raporlarımızı verdik. Birebir sunumlar yaptık. Bu konuda Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan bize her türlü desteği veriyorlar. Van Milletvekillerimiz de gerekli çalışmaları yapıyorlar. İnşallah en kısa sürede bu konuda bir ilerleme bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Takva, göreve geldiğimizden itibaren Van TSO’yu üyelerimizle birlikte yöneteceğimizi ifade ettik. Bu amaçla sektör toplantıları ile tüm üyelerimizin görüşlerini dinliyoruz. Onlardan aldığımız bilgileri raporlaştırıyoruz. Hem sektörleri, hem de odamız üyelerini tanıyoruz. Yeni bir yönetişim kabiliyeti geliştiriyoruz. Bu odayı üyelerimizle yöneteceğiz. Bu konuda üyelerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bizlere destek veriyorlar, fikirlerini paylaşıyorlar. Aldığımız bilgileri değerlendirip, ilgili kurumlarla gerekli yazışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Üye temsilciliği sistemi örnek bir uygulamadır

Otomotiv Sektör Değerlendirme Toplantısında katılımcılara seslenen Van TSO Başkanı Takva, yeni başlattıkları “Üye Temsilciliği” sistemi ile odadan görevlendirilen 12 personelin gerekli eğitimleri aldıktan sonra üyelerle iletişime geçtiği, oda ve üye ilişkileri için çok önemli bir çalışma olduğunu belirterek “Bu uygulamamızla üyelerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Üye temsilcisi üyemizle odamız arasındaki bağı geliştirecek. Üyelerimize de bizi istediğiniz zaman arayıp, istek ve taleplerinizi iletebilirsiniz diyoruz. Bu uygulamamız Akreditasyon Sisteminde Türkiye’de örnek uygulama seçilmiştir. Bu üyelerimize verdiğimiz değerin bir göstergesidir” ifadesini kullandı.

Toplantıya katılan sektör Temsilcileri de sektörde yaşanan sorunları dile getirdiler. Özellikle sınır ticareti konusunda gerekli düzenlemelerin yapılmasının Van’da ekonomik hayata olumlu yansıyacağını belirttiler.

Toplantıya Van TSO Başkanı Necdet Takva, Meclis Başkan Yardımcısı Bülent Harman, Meclis Üyeleri Şefik Eren, Celal Tekin, Otomotiv Meslek Komite Başkanı Nur Sait Küçükyıldız da katıldı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT