1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nazmi Gür ve Özdal Üçer'in Fezleke Dosyaları Mecliste!

Nazmi Gür ve Özdal Üçer'in Fezleke Dosyaları Mecliste!

Nazmi Gür ve Özdal Üçer'in Fezleke Dosyaları Mecliste!
A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, HDP Van Milletvekili Nazmi Gür ve eski Bakan Muammer Güler'in de aralarında olduğu bazı milletvekillerine ait 11 dosya Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

"HAKARET SUÇU" İSNADIYLA DÜZENLENDİ

Kılıçdaroğlu hakkındaki dokunulmazlık dosyasının 17 ve 25 Aralık süreciyle ilgili "hakaret" suçu isnadıyla düzenlendiği öğrenildi. Kısa süre önce deKılıçdaroğlu hakkında Tekirdağ mitinginde yaptığı konuşmayla ilgili aynı isnatla başka bir dosya daha gelmişti.

11 VEKİLİN DOSYASI KOMİSYONDA 

HDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Ak Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın ve CHP KahramanmaraşMilletvekili Durdu Özbolat, HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, HDP VanMilletvekili Nazmi Gür, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Ak PartiManisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz'ın Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.

DOSYA SAYISI 952'YE ULAŞTI

Gelen dosyalar arasında, hakkında Meclis Soruşturması açılan eski İçişleri Bakanı ve Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler'e ait tezkere de bulunuyor.

Bu dosyalarla birlikte Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı 952'ye ulaştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT