1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazkent 3. Etap Evleri Güzelköy'de Yapılacak

Nazkent 3. Etap Evleri Güzelköy'de Yapılacak

Nazkent 3. Etap Evleri Güzelköyde Yapılacak
A+A-

Nazilli Belediyesi Nazkent 1 ve 2'inci etap konutlarından sonra, şimdi de 3'üncü etap konutları için kolları sıvadı. Nazilli Belediye Başkanlığınca, konut seferberliği kapsamında, mevcut piyasa

Nazilli Belediyesi Nazkent 1 ve 2'inci etap konutlarından sonra, şimdi de 3'üncü etap konutları için kolları sıvadı.
Nazilli Belediye Başkanlığınca, konut seferberliği kapsamında, mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Nazilli Belediyesi yapmış olduğu 64 konutluk Nazkent 1'inci etap ve yapımına devam eden 9 kat 9 bloktan oluşan 162 dairelik Nazkent 2'inci etap konutlarının ardından gelen talep ve istek üzerine Güzelköy Karahayıt mevkiinde 4 kat, 7 bloktan oluşan 3'üncü etap konutlarını yaparak vatandaşı ev sahibi yapacak. Güzelköy Karahayıt mevkiinde 100 metre kare brüt alana sahip 3 1 şeklinde 4 kat 7 bloktan oluşacak 112 dairelik proje için müracaatlar Nazilli Belediyesine yapılacak.
Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan toplu konut projesi olan Nazkent'in dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ucuz taksitlerle ev sahibi yapmayı hedeflediklerini söyleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, "Nazilli'ye hizmet vermeye talip olduğumuzda vatandaşlarımızın krize inat ev sahibi olmaları için elimizden gelen ne varsa yapacağımızın sözünü vermiştik. Öncelikle TOKİ ile yapılan sözleşmeyi iptal ettik. Amacımız daha ucuz, daha kaliteli konutlar yapmak ve malzeme teminini, işçisini Nazilli esnafından sağlayıp onlara da bir nebze destek olmaktır. İşte sözümüzün arkasındayız ve Nazkent 1'inci ve 2'inci etaptan sonra 3'üncüsü için kolları sıvadık. Naz-Kent 3'üncü etap projesini Güzelköy'de hayata geçiriyoruz. 11 Şubat 15 Mart tarihleri arasında ön talep toplama kayıtları belediyemize yapılacak. Üçüncü etap daireler 100 metrekare alanlı ve salon, oturma odası, çocuk odası, yatak odası, mutfak, banyo wc ile 3 adet balkondan oluşacak. Yine diğer etaplarda olduğu gibi çevre düzenlemesi ve otoparkları mevcut daireleri yine kira öder gibi uygun ödeme koşulları ile yapılacak. Belediyemize yapılacak başvurular, Noter huzurunda çekilecek kuralar ile hak sahipleri tespit edilerek evlerin bitiminde anahtar teslimi yapılacak. Dar gelirli vatandaşlarımıza kendi ödeme imkânlarına göre Kredi ile konut sahibi olmaları ve planlı bir Kentsel dönüşümü sağlamak amacıyla Nazilli'nin her bölgesinde bu tarz konutlar yapmaya devam edeceğiz" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

11.02.2013 15:31:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT