1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazım Hikmet 111 Yaşında

Nazım Hikmet 111 Yaşında

Nazım Hikmet 111 Yaşında
A+A-

Çankaya Belediyesi, büyük usta Nazım Hikmet'i doğumunun 111. yılında anıyor. Program kapsamında, şiir dinletisi, sinevizyon gösterimi ve konserin yanı sıra ustayı anlatan konuşmalar yapılacak. Doğum

Çankaya Belediyesi, büyük usta Nazım Hikmet'i doğumunun 111. yılında anıyor. Program kapsamında, şiir dinletisi, sinevizyon gösterimi ve konserin yanı sıra ustayı anlatan konuşmalar yapılacak.
Doğumunun 111. yılında büyük usta Nazım Hikmet'i anma etkinlikleri gerçekleştirecek olan Çankaya Belediyesi, ilk etkinliğini Nazım Hikmet Kültür Merkezi ile birlikte düzenleyecek. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Falay'ın açılış konuşması ile başlayacak olan etkinlikte, sinevizyon gösteriminin ve şiir dinletisinin yanı sıra Nazım Hikmet Kültür Merkezi Korosu 'Nazım şarkıları' seslendirecek. 13 Ocak günü saat 16.00'da başlayacak etkinlikte, Nazım Hikmet'in kişiliği ve sanatına ilişkin konuşmalar da yapılacak.
Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneği ile birlikte düzenlenecek 'Yüreklerin Nazım Buluşması' etkinliğinde ise, Dursun Özden, Aslan Kavlak, M. Mahzun Doğan ve Nazım Atak'ın katılacağı bir panel düzenlenecek. Sanatçı Aleksandre Makayev ve K. Olcay Şahin'in konser vereceği etkinlikte, tiyatro gösterisi ve sergi de yer alacak.
18 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşecek ikinci etkinlik ise saat 14.00 de başlayacak.
(BK-CC-Y)

10.01.2013 11:27:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT