1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazım 111 Yaşında

Nazım 111 Yaşında

Nazım 111 Yaşında
A+A-

Nazım Hikmet'in doğumunun 111. yıl dönümü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı. Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Çankaya Belediyesi'nin işbir

Nazım Hikmet'in doğumunun 111. yıl dönümü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.
Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Çankaya Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerle Nazım Hikmet'in doğumunun 111. yıl dönümü kutlandı. Çağdaş Sanatlar Merkezi'ni dolduran yüzlerce Nazım dostunun katıldığı etkinlikler gün boyu sürdü. Bu yıl genç sanatçıları bir araya getiren Nazım Hikmet Kültür Merkezi, etkinlikler kapsamında "Genç Kuşak Sanatçılar Nazım'la Buluşuyor" adlı karma bir sergi açtı. Sergi açılışında "Nazım 111 Yaşında" konulu sinevizyon gösterisinin ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Falay bir konuşma yaptı. "Nazım'ı anmıyoruz, çünkü biz zaten onunla yaşıyoruz" diyerek Nazım'ı anlatan Falay'ın ardından NHKM Korosu Nazım şarkıları seslendirdi.
Sergi, 30 Ocak tarihine kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gezilebilecek.
(BK-CC-Y)

14.01.2013 12:39:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT