1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazilli'den Irak Basra Hastanesine Sıcak Su Kazanı

Nazilli'den Irak Basra Hastanesine Sıcak Su Kazanı

Nazilliden Irak Basra Hastanesine Sıcak Su Kazanı
A+A-

Avrupa standartlarındaki üretimi ile Yurt içinde ve yurt dışında marka değerini her gün artıran Nazilli EKOMAK Kazan son olarak da Irak Basra'da ki Devlet Hastanesinin sıcak su kazanlarını yapmak için

Avrupa standartlarındaki üretimi ile Yurt içinde ve yurt dışında marka değerini her gün artıran Nazilli EKOMAK Kazan son olarak da Irak Basra'da ki Devlet Hastanesinin sıcak su kazanlarını yapmak için Iraklı bir firma ile anlaştı.
Iraklı firma temsilcisi ile yapılan telefon görüşmeleri ve verilen teklifler neticesinde geçtiğimiz hafta Nazilli EKOMAK firmasını ziyaret etti ve üretimi ve standartları yerinde kontrol ederek BASRA Devlet hastanesi kazanlarının EKOMAK tarafından yapılmasına karar verdi. EKOMAK'ın Nazilli OSB'deki 15 Bin metrekare fabrika sahasında 3 Bin metrekare kapalı alanda aylık 25-30 ton saç işleme kapasitesine sahip yeni fabrikayı gezen Iraklı firma yetkilisi Makine Mühendisi Abdul Jabbar Salman tesisleri inceledi ve çevre fabrikalardaki örnek ürünleri yerinde görerek BASRA Hastanesinin kazanlarının EKOMAK tarafından ve EKOMAK kalitesiyle yapılmasına karar verdi. Yapılan tüm ürünler EKOMAK kalitesi ve belgelendirmeleri ile yapılacağı gibi son olarak Irak devletinin koyduğu standartlar çerçevesinde B.Veritas firması tarafından son kontroller ve testler yapılacak ve IRAK girişine sevke hazır olacağı belirten EKOMAK'ın kurucusu Nuri Önel; "Türkiye de TS 377 EN 12953 Avrupa Standartları normunu alan 10.'cu firma olan EKOMAK Avrupa standartlarında ve kalitesinde üretimi yurt içinde ve yurt dışında kendini kanıtlamıştır. Irak Bağdat merkezli ısı firması yetkilisi Abdul Jabbar Salman, bundan sonraki çalışmalarında kullanılacak ürünlerin EKOMAK markalı olacağını söyleyerek iki firma arasında bir işbirliğini başlattı. Bizde kendilerine firmamızı tanımalarını ve ürünlerimizi görmelerini sağladık. Konuk ettiğimiz Salman ile yapılan görüşmeler sonucunda iki firma arasında yapılan anlaşma ile de bunu sözleşmeye çevirdik" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

02.01.2013 14:43:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT