1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazilli'de Öğrencilere Diş Taraması

Nazilli'de Öğrencilere Diş Taraması

Nazillide Öğrencilere Diş Taraması
A+A-

Nazilli Turan İlkokulu öğrencileri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde diş taramasında geçirildiler. Ziyarette yapılan tarama sonunda öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi. Toplum Sağlı

Nazilli Turan İlkokulu öğrencileri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde diş taramasında geçirildiler. Ziyarette yapılan tarama sonunda öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Hakan Derici ile birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni ziyaret eden 4. sınıf öğrencileri merkezin Baştabibi Diş Hekimi Dr.İlhan Tonoz tarafından ağız ve diş sağlığı konularında teorik bilgiler verildi.
Eğitimde dişlerin nasıl fırçalanacağı ve dişlerin nasıl korunacağı hakkında öğrencilere eğitim veren Baştabip Tonoz; "Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret eden öğrencilerimiz, diş kontrolünden geçtiler. Öğrencilerimiz diş rahatsızlığı yaşıyormuş gibi önce randevu aldılar. Daha sonra doktor kontrolünden geçerek ve gerçek hayatta böyle bir durumla karşılaşınca yapması gerekenleri bizzat uygulama yaparak öğrenme imkanı buldular" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

06.12.2012 15:45:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT