1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazilli'de Chp'li Kadınlar 7 Ayda 7 İlçe Gezecek

Nazilli'de Chp'li Kadınlar 7 Ayda 7 İlçe Gezecek

Nazillide Chpli Kadınlar 7 Ayda 7 İlçe Gezecek
A+A-

CHP Kadın Kolları Nazilli İlçe Başkanı Serpin Kıntaş, CHP Genel Merkez Kadın Kolları'nın başlattığı 'CHP'li kadınlar Anadolu yollarında, 7 ayda 7 bölge' projesine destek verdiklerini belirtti. Part

CHP Kadın Kolları Nazilli İlçe Başkanı Serpin Kıntaş, CHP Genel Merkez Kadın Kolları'nın başlattığı 'CHP'li kadınlar Anadolu yollarında, 7 ayda 7 bölge' projesine destek verdiklerini belirtti.
Parti binasında basın açıklaması yapan CHP Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpin Kıntaş; "Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanımız 'CHP Kadınları Anadolu yollarında, 7 ayda 7 bölge' çalışmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında düzenlenen; 8-9-10 Kasım 2. İl Başkanları Eşgüdüm toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği arttırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu arttırmak ve umudu, inancı ve güveni örgütlemek amacıyla 7 Ayda 7 Bölge çalışmasının 7 Ayda İl çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik" dedi.
"Ortak hedef, Ortak söz, Ortak eylem ve Ortak davranış" biçimini geliştirmek öne çıkmak için çalıştıklarını ifade eden Kıntaş; "Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 Ayda 7 Bölge çalışması 7 Ayda İllere, uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 Aylık çalışma planları ve programları İl Başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmalardan sonra 7 Ayda İlçe, 7 Ayda Mahalle, 7 Ayda sandık çalışmalarına geçilecektir. Burada hedef seçmenlerin iki ana unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir" diye konuştu.
"EŞİT TEMSİL, EŞİT KATILIM"
Türkiye'nin dört bir yanında bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm İl Kadın Kolu Başkanları, İlçe Kadın Kollarının Başkanları ve Kadın Kollarımız ile birlikte tek ses, tek yürek oluyoruz diyen Kıntaş; "Tüm İlçeler yerel seçimlere giderken,7 Ayda İlçeler çalışmamızı başlatıyoruz. Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz 'eşit temsil, eşit katılım' talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve busesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu, inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı vardır. Daha mutlu, daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, tek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek" ifadelerini kullandı.
(ÜÖ-MB-İK)

15.01.2013 16:41:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT