1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazilli'de 72 Hükümlü Tahliye Edildi

Nazilli'de 72 Hükümlü Tahliye Edildi

Nazillide 72 Hükümlü Tahliye Edildi
A+A-

Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda denetimli serbestlikle ilgili yasa kapsamından yararlanan hükümlüler tahliye edildi. Düzenleme kapsamından yararlanan 72 hükümlü tahliye edilirken, önü

Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda denetimli serbestlikle ilgili yasa kapsamından yararlanan hükümlüler tahliye edildi. Düzenleme kapsamından yararlanan 72 hükümlü tahliye edilirken, önümüzdeki günlerde 40 kişinin daha tahliyesinin yapılacağı öğrenildi.
Kamuoyunda 3. yargı paketi olarak da bilinen düzenleme kapsamında Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda tahliye sevinci yaşandı. İşlemleri tamamlanan mahkumlar dün akşam saatlerinde cezaevinde çıkış yaptı. Yasa kapsamında cezası bir yıldan az olan ve iyi halli mahkumların tahliyesi öngörüldüğünü ifade eden Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya; "Ceza muhakemesi kanunu ile Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında kanunda değişiklik yapılmasına dair kanunun Resmi Gazetede yayımlanmasının Ceza İnfaz Kurumumuzdan 72 hükümlü tahliye edildi. İlerleyen günlerde 40 kişinin daha tahliyesi yapılacak" dedi. Öte yandan tahliye edilen 72 hükümlünün cezasının kalan kısmının, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında toplum içerisinde infaz edileceği bildirildi.
(ÜÖ-SK-İK)

01.02.2013 17:12:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT