1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nazilli Belediye Meclisi 2013'ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Nazilli Belediye Meclisi 2013'ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Nazilli Belediye Meclisi 2013ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
A+A-

Nazilli Belediye Meclisi'nin 2013 yılı ilk toplantısı Belediye Başkanı Haluk Alıcık Başkanlığı'nda meclis salonunda gerçekleştirdi. Meclis toplantısında ilk olarak Belediye Meclisinin 2013 yılında

Nazilli Belediye Meclisi'nin 2013 yılı ilk toplantısı Belediye Başkanı Haluk Alıcık Başkanlığı'nda meclis salonunda gerçekleştirdi.
Meclis toplantısında ilk olarak Belediye Meclisinin 2013 yılında yapacağı aylık toplantıların gününün belirlenmesi görüşüldü ve alınan karar doğrultusunda 2012 yılında olduğu gibi Çarşamba günleri yapmaya oy birliğiyle karar verdiler. Daha sonra ikinci maddede ise Belediye Meclisinin 2013 yılında izin yapacağı ay görüşüldü. Oy birliği ile Ağustos ayında izin yapılmasına karar verildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise verilen öneri doğrultusunda Denetim Komisyonu seçildi. Denetim Komisyonuna Hakan Kumcuoğlu, Kemal Aşık, Dursun Öztunç, Mehmet Akkan ve Ali Gün seçildi. Dördüncü maddede Galericiler Sitesinin durumu görüşülerek Galericiler Kooperatifine satılması oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 5. maddesinde Arslanlı Mahallesinde bulunan belediyeye ait tarlanın satışı görüşülerek oy çokluğuyla kabul edilirken, 6. Maddede ise Yalınkuyu köyü aslan çukuru mevkiindeki taşınmazın satın alınması oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 7. Maddesinde ise Sözleşmeli personel çalıştırılması görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edilirken, gündemin 8. Maddesinde disiplin amirleri yönetmeliği görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 9. Maddesinde ise Kadro Aktarılması görüşüldü. Görüşme sonucunda Fen İşleri Müdürlüğünde bulunan 5. derecedeki bekçi kadrosu Alzheimer merkezinde görevlendirilmek üzere Sağlık İşleri Müdürlüğüne 5. Derecede sağlık personeli olarak aktarılması oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 10. Maddesinde İsabeyli Beldesi'ndeki 2 pafta ve 6 parselin plan değişikliği komisyon kararını destekleyerek oy birliği ile kabul edilmedi. 11. Maddede ise Bozyurt köyü Köstebek Mevkiindeki Koca Cami Vakfı'na ait parselin imar planı değişikliği ise görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 12 ve 13. Maddesinde ise Cumhuriyet Mahallesindeki imar planı değişiklikleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 14. Maddesinde ise Güzelköy Muhtarlığına ait ve Kız Meslek Lisesi yapılması için teklif edilen Uygulamalı İmar Planı yapılması talebi oy çokluğu ile kabul edilmedi. Gündemin 15. Maddesinde Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. Aydın İl Müdürlüğünün Trafo yeri İmar Planı tadilatı talepleri de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 16. Maddesinde ise Aydın Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ilgili yazısı gereğince 1/1000'lik Nazım ve Uygulama İmar Planları yapımı ile ilgili bakanlığa sunulacak kamu yararı kararı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 17. ve son maddesinde ise Nazilli Belediyesi'nin 2012 yılında oy çokluğu ile aldığı İmar Tadilatları ve sonrasında yargıya taşınan imar tadilatlarının iptali kararının görüşülmesi komisyon kararına da uygun olarak kabul edilmeyerek Ocak ayı meclis toplantısı görüşmeleri karara bağlandı.
(ÜÖ-MB-İK)

05.01.2013 17:36:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT