1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nato Heyetinin İncelemeleri Sürüyor

Nato Heyetinin İncelemeleri Sürüyor

Nato Heyetinin İncelemeleri Sürüyor
A+A-

Türkiye'ye kurulacak Patriot füze rampalarının yer tespiti için Kahramanmaraş'a gelen NATO askerlerinin incelemeleri devam ediyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren gruplara ayrılan Alman, Hollan

Türkiye'ye kurulacak Patriot füze rampalarının yer tespiti için Kahramanmaraş'a gelen NATO askerlerinin incelemeleri devam ediyor.
Sabahın erken saatlerinden itibaren gruplara ayrılan Alman, Hollandalı ve Türklerden oluşan 74 kişilik heyet, Gazi Kışlası ve General Hayri Tarhan Kışlası'nda incelemelerde bulundu. Öğle yemeği için Orduevi'nde toplanan heyetin büyük bölümü, yaklaşık 1,5 saat sonra tekrar Gazi Kışlası'na döndü. Burada heyetten ayrılan küçük bir subay grubu ise, kışla çevresinde incelemelerde bulundu. Öte yandan, NATO askerlerinin içerisinde bulunan doktor subayların da kentteki sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Subayların Patriot füze savunma sistemlerinin kuruluşunun ardından burada NATO bünyesinde görev yapacak subayların karşılaşabilecekleri sağlık problemleri karşısında gidebileceği sağlık kuruluşlarının alt yapısı hakkında bilgi edindikleri kaydedildi.
NATO askerlerinin kentteki incelemeleri devam ediyor.
(YUT-CC-Y)

19.12.2012 14:50:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT