1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Narman'da Kış Lastiği Uygulaması

Narman'da Kış Lastiği Uygulaması

Narmanda Kış Lastiği Uygulaması
A+A-

Erzurum Narman İlçesi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe giren kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle ilçe girişinde İlç

Erzurum Narman İlçesi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe giren kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle ilçe girişinde İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince uygulama yapıldı.
Narman İlçe Emniyet Amirliği tarafından ilçe girişinde yapılan uygulamada kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve ticari taksiler durdurularak sürücülerin 1 Aralık'tan itibaren kış lastiği takmalarının zorunlu olduğu hatırlatıldı. Yaklaşık 20 aracın durdurulduğu uygulamada araçların bir çoğunda kış lastiği olduğu görüldü.
Kış lastiği takma zorunluluğunun şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsadığını kaydeden Narman İlçe Emniyet Amiri Keskin, "Yönetmelikle, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlarda her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunlu olacak. Bizler de bugün, sürücülerin zorunlu kış lastiği uygulamasına hazır olup olmadıklarını görmek ve kendilerini uyarmak için bu uygulamayı yapıyoruz Erzurum kış memleketi burada kış lastiği konularında daha dikkatli olunması gerekiyor." diye konuştu.
(FD-AT-Y)

15.12.2012 14:44:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT