1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Narman Belediyesi'nden Karla Mücadele Seferberliği...

Narman Belediyesi'nden Karla Mücadele Seferberliği...

Narman Belediyesinden Karla Mücadele Seferberliği...
A+A-

Erzurum'un Narman İlçesi'nde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. 2 gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı bazı köy yolları kapanırken ilçeyi Erzurum'a bağlaya

Erzurum'un Narman İlçesi'nde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. 2 gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı bazı köy yolları kapanırken ilçeyi Erzurum'a bağlayan Kireçli geçiti de görüş mesafesinin azalması nedeniyle uzun bir süre trafiğe kapatıldı.
İlçede etkili olan kar yağışı Belediye ekiplerini de harekete geçirdi. Ana arterlerin tamamen açık olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, "Narman Belediyesi gibi dar bütçesi olan doğudaki belediyelerin kabusudur kar yağışı. Personellerin maaşlarını ödemekte bile güçlük çekerken kış aylarında ciddi bir bütçe ayırarak karla mücadele etmekteyiz. Şehir merkezinde ki karla olan mücadelemizi bir şekilde yoluna koymaktayız Ancak ilçemizi Erzurum a bağlayan yol güzergahındaki Kireçli Dağı geçidi bugün olduğu gibi zaman zaman kapanarak sürücülere yol vermemektedir. Özellikle acil durumlarda örneğin hasta olması durumunda bu dağda ciddi sıkıntılar yaşanmaktayız. Karayolları bölge müdürlüğümüz bu yolun iyileştirilmesi çalışmaları etüt kapsamında devam etmekte olup bir an önce uygulama inşaatının tamamlanması yönünde ilçe halkı olarak dua etmekteyiz. İlçe merkezinde ana arteller ve mahalle araları tamamen açık durumdadır" dedi.
(FD-AT-Y)

07.01.2013 16:15:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT