1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Namaz Çıkışı Rahatsızlanan Yaşlı Adama Caminin Yanındaki Sağlık Ocağı Bakmadı

Namaz Çıkışı Rahatsızlanan Yaşlı Adama Caminin Yanındaki Sağlık Ocağı Bakmadı

Namaz Çıkışı Rahatsızlanan Yaşlı Adama Caminin Yanındaki Sağlık Ocağı Bakmadı
A+A-

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşlı bir vatandaş cami çıkışında fenalaştı. Caminin merdivenlerinde yere yığılan yaşlı adam için caminin hemen yanında bulunan sağlık ocağından doktor çağıran vatandaşla

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşlı bir vatandaş cami çıkışında fenalaştı. Caminin merdivenlerinde yere yığılan yaşlı adam için caminin hemen yanında bulunan sağlık ocağından doktor çağıran vatandaşlar, "Bizim sorumluluğumuzda değil, gelemeyiz" cevabını aldı. Dakikalar sonra olay yerine gelen ambulansa konan yaşlı adam hastanede tedavi altına alındı.
İkindi namazı için Gazi Orhanbey Camii'ne gelen Destan Aki (83), cami çıkışında aniden fenalaştı. Merdivenlere yığılan yaşlı adamın etrafına toplanan vatandaşlar hemen caminin yanındaki Cargill Merkez Sağlık Ocağı'ndaki doktorlara durumu bildirdi. Vatandaşlar, yaklaşık 15 dakika sağlık ocağından doktor gelmediğini ileri sürdü. Doktorların, "Bizim sorumluluğumuzda değil, gelemeyiz" dediğini iddia eden vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.
Daha sonra olay yerine gelen ambulansa konan Destan Aki, Orhangazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşlı adamın sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.
(MÖ-MŞ)

07.02.2013 16:49:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT