1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısî Yoğun Bakımda

Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısî Yoğun Bakımda

Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısî Yoğun Bakımda
A+A-

Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısî, solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'ne kaldırıldı.


Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Barış Ökçün şu anda esas problemin akciğerlerde olduğunu belirterek, 'Bir kalp yetersizliği ön tanısı vardır. Bu tanıdan açıkçası uzaklaştı. Esas problem şu anda akciğerlerde olan bir solunum yetersizliğidir. Bunun üzerine eklenen akut bir böbrek yetersizliği mevcut. Enfeksiyon parametreleri yüksektir. Aynı zamanda bir enfeksiyonu da mevcuttur. Bir de akciğerde bir emboli olayı var. Bu nedenle ön planda akciğer sorunları oldukça ciddi.' diye konuştu. 

ŞEYH'İN DURUMU CİDDİ

Göğüs Hastalıkları ve Alerji Ana Bilim Dalı Başkanı Finn Rasmussen Şeyh Nazım Kıbrısî'ne yapılan tetkikler sonucunda akciğerde bir enfeksiyon ve muhtemelen bir emboli yani pıhtı oluşumuna rastlandığını aktardı.

Aynı zamanda akut bir böbrek yetersizliği problemi de olduğunu belirten Rasmussen, 'Kalpte bir büyüme mevcuttu. Hem sağda hem de ulakçıklarda. Fakat sol tarafın pompalaması normaldi. Bu sol kalp yetersizliğinin olmadığını gösterdi. Durumu ciddidir. Ellimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Hastamızın ailesiyle temas halindeyiz.' şeklinde konuştu. 
 

MÜRİTLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ
Bu arada Şeyh Nazım'ın yakınları ve müritler olayı duyar duymaz hastaneye akın etti. Basın toplantısının gerçekleştiği salonda dualar okuyan Şeyh Nazım'ın yakınları ve müritleri Yakın Doğu Hastanesi'nde beklemeye devam ediyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT