1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mut'ta "ayın Yıldızı" Projesi

Mut'ta "ayın Yıldızı" Projesi

Mutta ayın Yıldızı Projesi
A+A-

Mersin'in Mut ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencileri ile ailelerine yönelik olarak, başarı kriterlerinin artırılması için teşvik amaçlı "Ayın Yıldızları" projesi hayata geçirildi. Projenin uygulayıcıl

Mersin'in Mut ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencileri ile ailelerine yönelik olarak, başarı kriterlerinin artırılması için teşvik amaçlı "Ayın Yıldızları" projesi hayata geçirildi.
Projenin uygulayıcılarından Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Serdar Koçdemir, 2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde "Ayın Yıldızları" adlı projenin Mut'taki öğrencilerin başarı kriterlerinin artırılması için teşvik amaçlı olduğunu söyledi.
Proje kapsamında 1 ay süreli takip sonucu tüm sınıflardan başarı kriterlerine uymuş 48 öğrenci tespit edildi. Başarılı öğrenciler topluca okullarından alınarak, ilçe emniyet müdürlüğüne ait otobüs ile polis eşliğinde kaymakamlık, emniyet müdürlüğü ve milli eğitim müdürlüğü ziyaret ettirildi. Ardından öğrencilere logolu ve "ayın yıldızı" yazılı rozet takılarak hediyeleri verildi.
Öğrenciler daha sonra ilçe merkezinde gezdirildikten sonra öğle yemeği yedi. Polis Hatıra Ormanına fidan dikiminin ardından öğrenciler topluca polis okullarına bırakıldı.
(HSÇ-Y)

11.12.2012 16:11:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT