1. HABERLER

  2. Mutluluğun Formülü "melisa"

Mutluluğun Formülü "melisa"

Mutluluğun Formülü melisa
A+A-

Dr. Ömer Coşkun, 'melisa' bitkisinin beyinde mutluluğu arttıran endorfin gibi hormonlara destek verdiğini söyledi. Dr. Ömer Coşkun, melisanın tüm dünyanın tanıdığı bir bitki olduğunu ve halk arasın

Dr. Ömer Coşkun, 'melisa' bitkisinin beyinde mutluluğu arttıran endorfin gibi hormonlara destek verdiğini söyledi.
Dr. Ömer Coşkun, melisanın tüm dünyanın tanıdığı bir bitki olduğunu ve halk arasında 'oğul otu' olarak da bilindiğini belirterek, "Melisa bitkisi; beyinde mutluluğu arttıran endorfin gibi hormonlara destek veriyor. Endorfin mutluluk hormonudur. Muzda ve çilekte de endorfin arttırıcı maddeler bulunur. Melisa sıcak suyla temas ettiğinde, içinde bir takım mutluluk verici maddeleri suya geçiriyor" diye konuştu.
Bitkisel çayların şekersiz tüketilmesi gerektiğini söyleyen Coşkun, "Çünkü şeker bir takım endüstriyel basamaklardan geçiyor ve yapısı değişebiliyor. En güzeli bitki çayına şeker koymamaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken metaldir. Diyelim çayınıza şeker koydunuz. Ne yapacaksın? Bir kaşığı sokacaksın içine karıştıracaksın. Bu sırada bizim haberimiz olmadan bu metal kaşık bir takım reaksiyonlara uğruyor. Yani biz farkında olalım ya da olmayalım sıcak bitki çayının içine metal değdiğinde istemediğimiz bir takım reaksiyonlar oluşuyor. Bu yüzden bu önerilere lütfen dikkat ediniz" ifadelerini kullandı.
(ERN-SO-Y)

24.01.2013 11:13:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT