1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mustafa Zeki Rakıcı Son Yolculuğa Uğurlandı (Fotoğraflı-görüntülü) Rize

Mustafa Zeki Rakıcı Son Yolculuğa Uğurlandı (Fotoğraflı-görüntülü) Rize

Mustafa Zeki Rakıcı Son Yolculuğa Uğurlandı  (Fotoğraflı-görüntülü)  Rize
A+A-

Çaykur Rizespor kulübünde 1975 ile 1978 yıllarında kulüp başkanlığı yapan Mustafa Zeki Rakıcıoğlu için kulüp önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma

Çaykur Rizespor kulübünde 1975 ile 1978 yıllarında kulüp başkanlığı yapan Mustafa Zeki Rakıcıoğlu için kulüp önünde cenaze töreni düzenlendi.
Törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, eski bakanlardan Tuncay Mataracı, Çaykur Rizespor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Baltacı, eski Çaykur Rizespor kulüp başkanları Ali Baba Çillioğlu, Mehmet Aslankaya, Muharrem Kürkçü ve Köksal Mataracı, eski ve yeni bazı futbolcular ile spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, törende yaptığı konuşmada, "Spor yöneticiliğine beni Zeki Rakıcı bulaştırdı. Çaykur Rizespor için birlikte çalıştık. Tek derdi Rize ve Rizespor'du. En son kendisi ile izlediğimiz Mersin maçını Rizespor 3-0 kazanmıştı. Vefatından ötürü çık üzgünüm. Özü sözü bir olan kişilikti. Rize'yi, Türkiye'nin her yerinde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştı. Çok sağlıklı bir karakterdi. Rizespor için büyük fedakarlıklar yaptı. Rakıcı'nın yaptıklarını Rize ve Rizeli unutmayacaktır. Hayatının son anına kadar Rize'ye hizmet etmek için çabaladı. Hepimizin başı sağolsun" dedi.
Duaların okunduğu törenin ardından Rakıcı'nın cenazesi, Rize Belediyesi'ne ait cenaze arabasıyla Fener Camisi'ne götürüldü. Rakıcı'nın cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Fener Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.
(AK-EK-RFK-S)

27.12.2012 13:00:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT