1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mustafa Ak, Gazeteciler Gününü Kutladı

Mustafa Ak, Gazeteciler Gününü Kutladı

Mustafa Ak, Gazeteciler Gününü Kutladı
A+A-

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler' günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin gününü kutladı. AK Parti Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak, gazeteciler

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler' günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin gününü kutladı.
AK Parti Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak, gazeteciler günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak şunları söyledi; "Toplumlar var olduğundan beri haberleşme her zaman önemli olmuştur. Günümüzde iletişim çağında kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlayan basın mensuplarımız, gazetecilerimiz her türlü zor şartlar altında çalışarak halkı bilgilendiren, yeri geldiği zaman yerel, yeri geldiği zaman ulusal, yeri geldiği zaman uluslar arası çalışan gazetecilerimiz, haber alma özgürlüğü için çalışarak halkı aydınlatma bilgilendirme gibi önem arz eden bir görevi icra etmektedirler. İleri demokrasi seviyesi, birçok etkenle olduğu gibi basın etkeniyle de birlikte paralel hareket etmektedir. Ülkemizin şuan basın ve haber alma özgürlüğü ile bu seviyeyi yakalamıştır. Geçmişte basının konuşmaya cesaret edemediği konular bugün konuşulur olmuştur. Ülkemizin demokrasi, ekonomi gibi pek çok alanda gösterdiği iyileşme ve atılımlar basında da gerçekleşmiş, ileri demokrasi ülkelerindeki seviyeye ulaşmıştır. 1961 yılından 1971 yılına kadar olan sürede 'Çalışan Gazeteciler Bayramı' 1971 yılından sonra ise 'Çalışan Gazeteciler Günü" olarak 10 Ocak'ta kutlanmaya devam gazeteciler gününde tüm basın çalışanlarının ve gazetecilerimizin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü" en kalbi duygularımla kutlar, zorlu ve meşakkatli görevlerinde başarılar dilerim."
(SC-İÇ)

10.01.2013 09:27:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT