1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muş'ta Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm

Muş'ta Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm

Muşta Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm
A+A-

Muş'ta bazı vatandaşlar, etkili olan soğuk havaya karşı evlerini ve araçlarını brandayla kapatarak korumaya çalışıyor. Merkeze bağlı Şenova köyü sakinleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da ev ve araçl

Muş'ta bazı vatandaşlar, etkili olan soğuk havaya karşı evlerini ve araçlarını brandayla kapatarak korumaya çalışıyor.
Merkeze bağlı Şenova köyü sakinleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da ev ve araçlarını soğuk havadan korumak için brandayla örtüyorlar. Havaların soğumasıyla birlikte traktörlerinin donmaması ve lastiklerinin çatlamaması amacıyla naylon ve branda çekerek tedbir almaya çalıştıklarını ifade eden Vahteddin Şirvan, yakıt tasarrufu için de evlerinin büyük bir bölümünü brandayla kapattıklarını kaydetti. Özellikle akşam saatlerinde soğuk havanın daha çok etkili olduğunu belirten Şirvan, "Traktörlerimizi donmaması için brandayla kaplıyoruz. Soğuktan korunmak için evlerimizin de pencere ve kapılarını brandayla kapattık. Bu sayede yakıt tasarrufu da sağlamış oluyoruz" dedi.
Devlet Meteoroloji İşleri Muş İl Müdürlüğü yetkilileri ise, hava sıcaklıklarının Muş'ta gündüz eksi 3, gece ise eksi 13 dereceye kadar düştüğünü bildirdiler.
(RD-MET-Y)

31.12.2012 13:44:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT