1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta Pkk Propagandası Yapan 4 Kişi Tutuklandı Nejdet Armağan Muş

Muş'ta Pkk Propagandası Yapan 4 Kişi Tutuklandı Nejdet Armağan Muş

Muşta Pkk Propagandası Yapan 4 Kişi Tutuklandı  Nejdet Armağan  Muş
A+A-

Muş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "PKK propagandası yaptıkları" gerekçesiyle dün gözaltına alınan 7 kişiden 4'ünün tutuklandığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, PKK/KCK bölücü terör örgütünün tali

Muş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "PKK propagandası yaptıkları" gerekçesiyle dün gözaltına alınan 7 kişiden 4'ünün tutuklandığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, PKK/KCK bölücü terör örgütünün talimatları doğrultusunda 20-30 Ekim ile 8 Kasım tarihlerinde örgüt mensupları tarafından cezaevlerinde yapılan açlık grevlerine destek vermek amacıyla Belediye Meydanı ve Muş E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde yapılan basın açıklamalarında PKK/KCK terör örgütü ve elebaşı lehine yasa dışı slogan attığı belirtilen şahıslara yönelik operasyon başlatıldı. 7 farklı adrese jandarma görevlileri ile birlikte düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 7 şahıstan N.Ç., S.D. ve S.A. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından serbest bırakılırken; K.C., C.A., C.B. ve A.B. de "terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından tutuklandı.
(NA-MSA-GS-Y)

06.12.2012 15:31:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT