1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muş'ta Murat Nehri Kısmen Buz Tuttu

Muş'ta Murat Nehri Kısmen Buz Tuttu

Muşta Murat Nehri Kısmen Buz Tuttu
A+A-

Muş'ta etkili olan soğuk hava sebebiyle hava sıcaklığı eksi 20 dereceye kadar düşerken, yüzeyi yer yer buz tutan Murat nehrine açılan balıkçılar güçlükle avlanıyorlar. Muş'ta geçimini balıkçılıkla sa

Muş'ta etkili olan soğuk hava sebebiyle hava sıcaklığı eksi 20 dereceye kadar düşerken, yüzeyi yer yer buz tutan Murat nehrine açılan balıkçılar güçlükle avlanıyorlar.
Muş'ta geçimini balıkçılıkla sağlayan vatandaşlar ise Murat nehrindeki buzları kırarak balık tutmaya çalışıyorlar. Alparslan 1 Barajı'nda gündüz kapakların kapatılması nedeni ile buz tutan Murat Nehri'nde sal denilen kayıklarla buzları kırarak balık tutan Tuncay Atay isimli balıkçı, 2 günden beri etkili olan soğuk hava nedeni ile nehrin buz tuttuğunu söyledi. Geçimlerini balıkçılık yaparak sağladıklarını vurgulayan Atay, "2 günden beri havalar çok soğuk olduğu için nehir buz tuttu. Biz de burada balıkçılık yapıyoruz. Nehrin büyük bir kısmı buz tuttu. Zor şartlarda buzu kırarak balık tutuyoruz. Geçim kaynağımız bu olduğu için yapacak başka çaremiz yok" diye konuştu.
(RD-MET-Y)

17.01.2013 13:59:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT