1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta Kaybolan Sağlık Ekiplerinin Yeri Tespit Edildi

Muş'ta Kaybolan Sağlık Ekiplerinin Yeri Tespit Edildi

Muşta Kaybolan Sağlık Ekiplerinin Yeri Tespit Edildi
A+A-

Muş'ta hasta kurtarmaya giderken kaybolan sağlık ekiplerinin yerleri tespit edilirken, kurtarma çalışmaları sırasında düşme tehlikesi geçiren helikopter geri dönmek zorunda kaldı. Edinilen bilgiye gö

Muş'ta hasta kurtarmaya giderken kaybolan sağlık ekiplerinin yerleri tespit edilirken, kurtarma çalışmaları sırasında düşme tehlikesi geçiren helikopter geri dönmek zorunda kaldı.
Edinilen bilgiye göre, Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezi'nde görevli bir ambulans şoförü ile bir sağlık memuru, durumu kritik olan bir hasta için dün akşam Korkut ilçesinin Çalaklı köyüne doğru yola çıktı. Saat 19.00 sıralarında Çalaklı köyü yakınlarında ambulanstaki görevlilerle irtibat kesilirken, havadan ve karadan yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu sağlık ekiplerinin yerleri tespit edildi.
Bu arada sabah saatlerinde 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığından kalkan helikopter, kurtarma çalışmaları sırasında olumsuz hava şartları nedeniyle düşme tehlikesi geçirdi. Helikopter tugaya dönerken, kurtarma çalışmaları karadan sürdürülüyor.
Muş Valisi Ali Çınar da sağlık ekibinin yerinin tespit edildiğini ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
(MSA-GS-Y)

10.01.2013 11:23:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT