1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta Karla Mücadele Çalışmaları

Muş'ta Karla Mücadele Çalışmaları

Muşta Karla Mücadele Çalışmaları
A+A-

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri (Hizmet İş) Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, belediyenin karla mücadele çalışmalarında çok başarılı olduğunu söyledi. Muş Belediyesi'nin yaptığı karla m

Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri (Hizmet İş) Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, belediyenin karla mücadele çalışmalarında çok başarılı olduğunu söyledi.
Muş Belediyesi'nin yaptığı karla mücadele çalışmalarıyla ilgili bir açıklama yapan Yaşar Kalır, bu yıl kar yağışının 5 gün aralıksız devam ettiğini hatırlatarak ekiplerin kar yağışının başladığı andan itibaren durmaksızın çalıştığını dile getirdi. 22 kamyon ve 8 loder, 3 kazıcı kepçe ve 3 greyderle çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Kalır, iş makinelerinin yetersiz olmasından dolayı da özel şirketlerden 13 tane kamyon kiralandığını belirtti. Ekiplerin 2 vardiya olarak gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Kalır; "Belediye ekipleri ilk olarak önem arz eden sokaklar ve ana yolları açık tutmak için çok çaba sarf etti. Çalışmalarda ana yolların haricinde hastanelerin bulunduğu sokaklar ve üniversite öğrencilerinin kullandığı sokaklara ağırlık verildi. Kar yağışının ilk başladığı andan itibaren çalışmaya başlayan ekipler, durmaksızın çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda ana yollarımızdaki karlar toplandı ve yollar istenilen düzeyde genişletildi. Ekiplerimiz ana yollardaki çalışmaları tamamladıktan sonra mahallelerde kar toplama çalışmasına başlayacak" dedi.
Bazı kesimler tarafından belediyenin haksız bir şekilde eleştirildiğini savunan Kalır şöyle konuştu;
"İlk andan itibaren hiç durmadan çalışan ekiplerimizi herkesin destekleyip moral vermesi gerekirken maalesef haksız bir şekilde eleştiriyoruz. Özellikle bazı vatandaşlarımın ve esnafımızın yaptığı eleştiriyi anlamakta güçlük çekiyorum. Şikayet edenlerin kullandığı sokaklara bakıyoruz, kardan arındırılmış ve herhangi bir sıkıntı yok. Yapılan şikayetleri kasıtlı olarak buluyor ve vicdanla bağdaştırmıyoruz. Bunlar 'çamur at izi kalsın' misali ekiplerimize ve Belediye Başkanımıza iftira ediyorlar. Günde yaklaşık 400 kamyon kar taşınırken, çalışmaları görmezden gelmek vicdanla bağdaşmaz. Yapılan haksız eleştiriler personelin de çalışma şevkini kırmaktadır. Eleştiri yaparken de vicdanlı olmak gerekir. Ekiplerimize moral verelim ve onları daha çok çalışmaya teşvik edelim."
(NA-MET-Y)

17.01.2013 13:47:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT