1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta Kamu Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı

Muş'ta Kamu Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı

Muşta Kamu Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı
A+A-

Muş Valisi Ali Çınar, kamu kurum müdürleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Muş Valiliği'nde düzenlenen değerlendirme toplantısının amacı ile ilgili açıklama yapan Çına

Muş Valisi Ali Çınar, kamu kurum müdürleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Muş Valiliği'nde düzenlenen değerlendirme toplantısının amacı ile ilgili açıklama yapan Çınar, halka nasıl daha iyi hizmet verilebileceğini ele alacaklarını ifade etti. Çınar; "Bugün ilimizde kamu hizmetlerini yürüten kurumlarımızın yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi almak, arkadaşlarımızın hizmetlerini yürütürken karşılaştıkları zorlukları ve iyi uygulama örneklerini birbirimizle paylaşarak, halkımıza nasıl daha iyi hizmet edebiliriz sorusuna hep birlikte cevap aramak için toplandık. Kıymetli mesai arkadaşlarımdan sırası ile çalışmaları hakkında bilgi alacağız ve sorunların çözümü üzerine hep birlikte fikir alış-verişinde bulunacağız" dedi.
Kurum müdürleri tarafından yapılan sunumların ardından çalışmaları değerlendiren Vali Çınar şunları söyledi:
"Biz gelişen çağımızda halkımıza hizmette elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefledik. Bunu yaparken de; farklı alanlarda aynı amaç uğruna çalışan arkadaşlarımızla bir araya gelerek, sinerji oluşturmaya ve hizmet kalitemizi artırmaya çalışıyoruz. Halka hizmet sadece iyi yönetimle veya sadece iyi iletişimle olmuyor. Bu ikisini birleştirmek yani yönetişim kavramını gerçekleştirmek zorundayız. Bugün de bu amaçla yönetimimiz altında olan kurumlarımızla bir araya gelerek, onlarla fikir alış-verişinde bulunduk. Çünkü biz her alanda bilimsel verilere dayalı, kaliteli hizmet sunmak zorundayız. Bu amaçla birçok kurumumuzun alt yapı hizmetlerini tamamlayarak, hizmet kalitelerini artırmayı amaçladık. Şimdi ise artık alt yapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Bundan sonra üst yapıya yani insana, personele ağırlık vereceğiz. Yani kurumlarımızda çalışan personelimizin hizmet içi eğitimlerini, teknolojik donanım konusundaki eğitimlerini tamamlayacağız. Kurumlarımızdan yapacakları çalışmalar için kendilerini sürekli güncellemelerini, olası durumlara karşı önceden hazırlıklı olmalarını bekliyoruz. Reaktif değil, proaktif bir yönetim anlayışı içerisinde; olaylara meydana geldikten sonra tepki vermeyi değil, olmadan eksikliklerini gidermiş, planlarını yapmış ve her türlü kötü duruma hazır olacakları bir hizmet bekliyoruz."
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
(RD-MET-Y)

13.12.2012 17:18:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT